Fauna

Fauna

Hmyzí říše


Křižák pruhovaný

Výskyt křižáka pruhovaného byl na našem území potvrzen teprve v roce 1991. Původní domovinou tohoto druhu je oblast kolem Středozemního moře a Střední Asie. Nejen na predátory, ale i na člověka působí křižák pruhovaný svým exteriérem "jedovatě". Netřeba se ho však obávat. Je sice, jako všichni ostatní pavouci, jedovatý, ale jeho klepítka (chelicery) jsou malá a neschopná prokousnout lidskou kůži. Složení jeho jedu dosud nebylo podrobně zkoumáno, ale pro člověka není nebezpečné.

Ochrana: V Červené knize je veden jako ohrožený druh


Střevlík fialový

je druhem dravého brouka řádu střevlíkovitých. Je střední velikosti s délkou 20 až 35 milimetrů. Je nápadný svým mohutným tělem a jasným fialovým až modrofialovým zbarvením lemu krovek. Za soumraku a v noci loví hmyz a plže. Jsou nelétaví. Většina brouků z čeledi střevlíkovitých je masožravých a pomáhají značnou měrou udržovat biologickou rovnováhu v přírodě. 


Batolec duhový

je nápadný druh denních motýlů z čeledi babočkovití. Je zajímavý tím, že podle úhlu dopadu slunečního světla se barva jeho křídel mění z hnědé přes fialovou až na jasně kovově modrou a zpět. Lidový název barvoměnka, odvozená od měňavého modrého lesku křídel.

Ochrana: v České republice je chráněný zákonem.


Babočka paví oko



Otakárek ovocný



Májka


Kudlanka nábožná


Drvodělka



Plazi a obojživelníci


Slimák popelavý


Rosnička zelená


Ropucha obecná


Skokan zelený



Ptáci


Sýkora koňadra


Sýkora modřinka


Sýkora uhelníček


Sýkora babka


Sýkora parukářka


Sýkora mlynařík


Strakapoud velký, střední, malý


Čížek


Strnad


Pěnkava


Brhlík


Červenka


Střízlík


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky